خدمات کانی‌نو

مهندسی

تأمین

همکاری با وی‌تامین؛ وی‌تامین با پشتوانه علمی و بازرگانی متخصصین در زمینه قطعات و تجهیزات صنعتی، طراحی، ساخت، تولید و تعمیرات فعالیت می‌کند.

کارگزار فناوری

بومی سازی

استفاده از فناوری‌های روز نیازمند طی مراحل کامل پیاده‌سازی آن است و در غیر این صورت فناوری قابلیت بهره‌برداری نخواهد داشت و تمامی هزینه‌های تحقیق و توسعه به هدر می‌رود.

نیازسنجی > احصاء فناوری > تهیه درخواست پیشنهادیه > انتخاب فناور > انعقاد قرارداد > نظارت بر انجام کار > مستندسازی و مدیریت دانش

شرکت زادبوم کانی‌نو در هر یک از مراحل زنجیره پیاده‌سازی عملیاتی فناوری آماده ارائه خدمات است. مزیت کانی‌نو تسلط به دانش فنی در حوزه صنایع معدنی و فرایندی است.

شرکت‌ها چالش‌های فناورانه‌ای دارند که با همکاری شرکت کانی‌نو می‌توانند با نیازسنجی دقیق مراحل، تهیه درخواست پیشنهادیه و انتخاب فناور، به صورت علمی آن نیازها را رفع نمایند.

از جمله خدمات مهم شرکت کانی‌نو نیازسنجی فناوری است. شرکت کانی‌نو با مراجعه به صنایع و با توجه به تسلطی که نسبت به فناوری‌های نوین دارد می‌تواند پیشنهادات فناورانه جدید به شرکت‌ها ارائه دهد. این پیشنهادات واقع‌بینانه بوده و نتایج سودآور و قابل احصاء برای شرکت‌ها به ارمغان می‌آورد.

بررسی امکان‌سنجی استفاده از فناوری‌های مختلف از جهات فنی و اقتصادی از دیگر گام‌هایی است که قبل از انتخاب فناور انجام می‌شود. در صورتی که بتوان فناور ایرانی برای موضوع مورد نیاز انتخاب کرد، کانی‌نو نسبت به شناسایی و معرفی گزینه‌های موجود اقدام می‌کند و در صورتی که شرکت نیازمند استفاده از یک فناور خارجی باشد، با توجه به ارتباطات گسترده کانی‌نو با سایر کشور‌ها از جمله چین می‌تواند فناوران مرتبط را معرفی کند.

زادبوم کانی‌نو این امکان را دارد که با توجه به دغدغه‌های بخش‌های حقوقی و مالی نسبت به پیشبرد کار تا انتهای مسیر و گرفتن نتیجه نهایی همراه شرکت‌ها باشد. این همراهی می‌تواند در قالب‌های مشاور، ناظر، مدیر پیمان و یا پیمان‌کار صورت گیرد.

فعالیت‌های کارگزاری کانی‌نو تحت حمایت مرکز همکاری‌های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری و در قالب نمایشگاه سالانه تستا به آدرس Irtesta.ir، صورت می‌گیرد.

طرح‌های نوآورانه

رشد دانش و فناوری در زمینه‌های گوناگون و گستردگی شاخه‌های دانش در سراسر جهان در کنار افزایش نیاز به محصولات معدنی، فرصت‌های فراوانی را برای نفوذ فناوری‌های در هر سه بخش بالادست، میان‌دست و پایین‌دست صنایع معدنی فراهم کرده است. فناوری‌هایی چون روش‌های تولید آلیاژهای خاص، الکترونیک، فناوری اطلاعات و هر ابزاری که در افزایش بهره‌وری، کاهش انرژی، کاهش آلایندگی، کاهش ضایعات، افزایش کیفیت تولید یا ارزش‌آفرینی از طریق تبدیل مواد خام به فرآورده‌های نهایی مصرف‌کننده موثر باشد، مورد علاقه صنعت و زادبوم کانی‌نو است.

در راستای دستیابی به این مهم، شرکت زادبوم کانی‌نو از طرح‌های نوآورانه در زمینه صنایع معدنی استقبال می‌کند و حمایت خود را تا صنعتی شدن و همراهی در این مسیر اعلام می‌دارد. در کادر زیر می‌توانید طرح‌های خود را با ما به اشتراک بذارید.

مدل همکاری

به طورکلی شرکت‌های کارگزار فناوری همانند زادبوم کانی‌نو، طبق مدل و الگوی همکاری منحصر به فردی مشابه با ستاد نانو کشور با شرکت‌های متقاضی فناوری همکاری خود را آغاز و ادامه می‌دهند. که اصول کلی این همکاری به شرح زیر است.

عرضه‌کننده و متقاضی فناوری طی یک پروژه همکاری فناورانه و به منظور پاسخ بـه تقاضای صنعتی، با یکدیگر تعامل می‌کنند تا فناوری یا محصول مبتنی بر آن از فناور به شرکت متقاضی، منتقل یا فروخته شود. انتقال فناوری می‌تواند به اشکال مختلفی مانند فروش فناوری، فروش امتیاز، سرمایه‌گذاری مشترک، ادغام، استخدام کارکنان کلیدی و موارد نظیر آن صورت گیرد.

با این فرض که فرایند همکاری فناورانه از سمت تقاضای فناوری آغاز شود انجام یک پروژه همکاری فناوری دارای چهار گام اصلی به ترتیب زیر است:

۱- شناسایی تقاضا

 • – شناسایی تقاضاهای صنعتی
 • – اعتبار سنجی تقاضاها
 • – ثبت تقاضاها

۲- یافتن راه حل

 • – جستجوی راه حل‌ها برای تقاضاهای ثبت شده
 • – ارزیابی راه حل‌های شناسایی شده
 • – انتخاب راه حل مناسب

۳- مذاکره و عقد قرارداد

 • – انجام مذاکرات اولیه میان متقاضی و عرضه کننده راه حل فناورانه
 • – طراحی روش همکاری فناورانه
 • – عقد قرارداد همکاری ما بین متقاضی و عرضه کننده فناوری

۴- تکمیل فناوری ساخت یا توسعه محصول

 • – انجام تحقیق و توسعه تکمیلی در صورت نیاز کمیلی در صورت نیاز
 • – عقد قرارداد تولید در صورت موفقیت تحقیق و توسعه تکمیلی
 • – ساخت محصول یا راه‌اندازی خط تولید

کارگزاران تبادل فناوری اشخاص حقیقی یا حقوقی هستند که از طریق برقراری ارتباط با دو طرف عرضه‌کننده و متقاضی فناوری به انجام پروژه‌های همکاری فناورانه کمک می‌کنند. کارگزاران تبادل فناوری براساس نوع فعالیت به دو دسته زیر تقسیم بندی می‌شوند:

کارگزاران تبادل فناوری حوزه صنعتی که مسئولیت کارگزاری در یک حوزه صنعتی خاص را بر عهده دارند. مانند کارگزاران تبادل فناوری در صنعت نساجی یا صنعت خودرو.

کارگزاران تبادل فناوری تخصصی که مسئولیت کارگزاری در یک حوزه تخصصی را بر عهده دارند. مانند کارگزاران تبادل فناوری در نانو پوشش یا نانو مواد.

ضمناً لازم است کارگزار در شروع فعالیت خود قرارداد همکاری با فناور و یا حتی متقاضی فناوری امضاء کرده و مراحل کاری را طبق قرارداد مذکور پیگیری کند.

سبد خرید